Babice - Szkoła w Babicach współpracuje z Uniwersytetem Pedagogicznym

Szkoła Podstawowa w Babicach podpisała porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Na mocy umowy, gminnej placówce nadano status tzw. szkoły ćwiczeń krakowskiej uczelni. A to oznacza, że niektóre lekcje dla uczniów poprowadzą wykładowcy uniwersyteccy ...

Szkoła Podstawowa w Babicach podpisała porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Na mocy umowy, gminnej placówce nadano status tzw. szkoły ćwiczeń krakowskiej uczelni. A to oznacza, że niektóre lekcje dla uczniów poprowadzą wykładowcy uniwersyteccy.

Szkoła w Babicach jest w gronie 11 podstawówek, które posiadają status szkoły ćwiczeń Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. I jedyną spoza stolicy Małopolski!

W ramach umowy dyrekcja szkoły umożliwi nauczycielom akademickim i studentom UP prowadzenie w babickiej podstawówce badań naukowo-dydaktycznych. Ponadto wykładowcy akademiccy poprowadzą w szkole w Babicach pokazowe lekcje dla swoich studentów. Gminna szkoła zagwarantuje przyjęcie studentów UP na praktyki zawodowe.

–  Nasi nauczyciele będą mieć dostęp do bardzo ciekawych zajęć i szkoleń organizowanych przez uczelnię, natomiast nasi uczniowie pojadą na uczelnię, by wziąć udział w zajęciach i doświadczeniach przygotowanych z myślą o nich – wyjaśnia Tadeusz Baraniecki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Babicach. – Poza tym korzyścią dla nas jest to, iż będziemy mogli z pracownikami uczelni konsultować tzw. trudne przypadki. Planujemy także wykorzystanie łącz internetowych do wspólnych wideokonferencji. Instytut Informatyki UP chce z nami współpracować w zakresie wykorzystania platformy e-learningowej – dodaje dyrektor Baraniecki.

Porozumienie z UP zostało zawarte na okres roku. Warto przy tej okazji wspomnieć, że placówka w Babicach ma podpisane porozumienie o współpracy także z sądecką Wyższą Szkołą Biznesu. Dzięki niej, uczniowie mają więcej zajęć z matematyki i języka angielskiego.