Bajkowy ogród zabaw w Harmężach

Dzieci w towarzystwie wójt Małgorzaty Grzywy dokonały przecięcia wstęgi złożonej ze słodyczy, a chwilę potem wypuściły w niebo kolorowe balony. Tak oto 20 czerwca wyglądał scenariusz otwarcia nowego placu zabaw w Harmężach ...

Dzieci w towarzystwie wójt Małgorzaty Grzywy dokonały przecięcia wstęgi złożonej ze słodyczy, a chwilę potem wypuściły w niebo kolorowe balony. Tak oto 20 czerwca wyglądał scenariusz otwarcia nowego placu zabaw w Harmężach.

W sąsiedztwie boiska sportowego przy ul. Borowskiego w Harmężach powstał „bajkowy ogród zabaw dla dzieci”. W jego otwarciu, prócz najbardziej zainteresowanych, czyli dzieci i uczniów z tutejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięli udział m.in. wójt Małgorzata Grzywa, sołtys Harmęż Edyta Bogusz, radny Jan Zieliński, prezes LKS Korona Harmęże Michał Smętek i Jadwiga Szczerbowska, dyrektor OKSiR-u.

Dzieci powitał czarodziej, w rolę którego wcielił się Michał Busek, instruktor muzyczny z Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Na zakończenie uroczystości dzieci wypuściły w niebo balony i wypowiedziały magiczne słowo „wakacje”.

Plac zabaw w Harmężach został wyposażony w urządzenia do zabawy, takie jak: huśtawki, karuzela, piaskownica, zabawka na sprężynie oraz wieża ze zjeżdżalnią.

– Wykonano ogrodzenie, zabudowano piłkochwyty od strony boiska LKS-u oraz zabudowano ławki i kosze na śmieci. Ponadto wykonano odwodnienie poprzez zabudowę drenażu oraz wyrównano teren – wylicza zakres prac wójt Małgorzata Grzywa.

Inwestycja w Harmężach pochłonęła 85 tys. zł. Unijne dofinansowanie do zakupu urządzeń zabawowych wyniosło 10,5 tys. zł.