Bliski koniec drogi przez mękę

W ramach robót uzupełniających jeszcze w tym roku zostanie przebudowany odcinek od ul. Zacisze w Pławach do boiska sportowego w Harmężach (jest to część ul. Borowskiego o długości ok. 390 metrów bieżących) oraz część ul. Browarnej w Harmężach - od przepustu na potoku Harmężanka do skrzyżowania z ul. Franciszkańską, tj. około 560 metrów ...

W sierpniu ruszyła długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej w Pławach i Harmężach. Inwestycję prowadzi Powiat Oświęcimski. Gmina Oświęcim wsparła warte 4,2 mln zł zadanie kilkusettysięcznym wkładem własnym. Do modernizacji traktu dołożył się także rząd.

Pełna dziur, wąska i kręta droga była dotąd zmorą kierowców i ich pojazdów. Koniec powodów do narzekań ma nastąpić w połowie lipca przyszłego roku, kiedy to planowany jest finisz robót.

– Realizacja inwestycji obejmuje przebudowę odcinka tej drogi od skrzyżowania ul. Pławskiej z ul. Ofiar Faszyzmu w Brzezince do skrzyżowania ul. Wojewódzkiej z ul. Zacisze w Pławach. Zmodernizowany zostanie ponadkilometrowy odcinek drogi wraz z  przebudową przepustu drogowego na potoku Pławianka w Pławach – informuje Nikolina Lekowska z oświęcimskiego starostwa.

W ramach robót uzupełniających jeszcze w tym roku zostanie przebudowany odcinek od ul. Zacisze w Pławach do boiska sportowego w Harmężach (jest to część ul. Borowskiego o długości ok. 390 metrów bieżących) oraz część ul. Browarnej w Harmężach - od przepustu na potoku Harmężanka do skrzyżowania z ul. Franciszkańską, tj. około 560 metrów.

– W przypadku powstania oszczędności zlecone zostaną do przebudowy kolejne odcinki tej drogi – dodaje Lekowska.

Inwestycja jest finansowana z budżetu Powiatu Oświęcimskiego, Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego oraz Gminy Oświęcim.