Wspólna zabawa na Pikniku Rodzinnym

W słońcu majowego nieba, przy dźwiękach muzyki, w miłej, radosnej, rodzinnej atmosferze na terenie boiska w Stawach Monowskich odbył się Piknik Rodzinny.

Piknik Rodzinny w Stawach Monowskich

Rodzinne spotkanie miało miejsce w sobotnie popołudnie 30 maja 2015r. W organizację pikniku wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Oświęcimiu mocno zaangażowała się społeczność Stawów Monowskich z Sołtysem na czele wraz z Radą Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich, Ludowy Klub Sportowy, Ochotnicza Straż Pożarna.

Piknik odbył się ramach działań środowiskowych projektu systemowego „Poznaję siebie, rozumiem innych” Integracja społeczna i zawodowa mieszkańców Gminy Oświęcim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

O godzinie 1400 wszyscy przybyli zostali przywitani przez Sołtysa Stawów Monowskich p. Arkadiusza Kuwika oraz Kierownika GOPS p. Annę Chojnacką.

Podczas imprezy zarówno dzieci, jak i dorośli przy dźwiękach muzyki uczestniczyli w zabawie. Wszystkie dzieci mogły bezpłatnie poszaleć na dmuchańcach: zjeżdżalni i zamku do skakania dla najmłodszych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się Ciuchcia Beskidzka, która przewoziła osoby po malowniczych terenach Stawów Monowskich. Impreza obfitowała w różnego rodzaju konkursy z nagrodami dla dzieci w każdym wieku. Powodzeniem i dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska na których malowano twarze oraz jazda konna. Ponadto dla wszystkich uczestników były serwowane bezpłatne prażone.

Piknik był okazją do integracji mieszkańców Gminy Oświęcim oraz uczestników projektu systemowego. Była to również doskonała okazja do zwrócenia uwagi na problem zagrożenia wykluczeniem społecznym oraz promocji aktywnych form spędzania czasu wolnego. Pomimo pojawiających się miejscami niepokojących chmur i silnego wiatru organizatorzy chyba wszyscy mieszkańcy zachowali hart ducha, wierząc że nic nie zdoła zepsuć imprezy.

Dziękujemy za pomoc okazaną przy organizacji pikniku oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć jak na Pikniku bawili się mieszkańcy naszej gminy.

Zobacz galerię zdjeć

Poznaję siebie rozumiem innych. Integracja społeczna i zawodowa mieszkańców

Gminy Oświęcim”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu  Społecznego