Pieniądze na modernizację Spacerowej w Babicach

Więcej pieniędzy z OSPR ma w tym roku zasilić inwestycje na terenie gminy Oświęcim. To efekt spotkania w Starostwie, w którym uczestniczył wójt Albert Bartosz. 26 kwietnia samorządowcy wypracowali wspólne propozycje. Zgodnie z nimi ponad 1,3 mln złotych zaplanowano na przebudowę ul. Spacerowej w Babicach.

Gmina Chełmek jako beneficjent Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego nie wykorzysta pochodzących z niego ok. 2 mln zł. Pozostali beneficjenci (Powiat Oświęcimski, Gminy: Oświęcim i Brzeszcze oraz Miasto Oświęcim) uzgodnili i przekazali przedstawicielowi wojewody małopolskiego nowy projekt podziału tych środków. Ostateczne decyzje w tej sprawie powinniśmy poznać do końca czerwca.
 


Propozycja przyjęta na spotkaniu 26 kwietnia 2018 roku zakłada, że większość "uwolnionej" przez Chełmek kwoty (ponad 1,3 mln zł) będzie stanowić zabezpieczenie zadania "Przebudowa ulicy Spacerowej w Babicach" (chodzi o jej "powiatowy" odcinek, czyli od ulicy Śląskiej, do ulicy Greglów). Tym samym środki przeznaczone na tę inwestycję łącznie osiągną prawie 3 mln zł. Inwestycję zrealizuje w tym roku Starostwo Powiatowe przy wsparciu finansowym Gminy Oświęcim.