Kompleks sportowo-rekreacyjny w Babicach jest gotowy

31 października na terenie Szkoły Podstawowej w Babicach miał miejsce odbiór techniczny obiektu, na który składają się boiska, plac zabaw i altana z pomieszczeniem gospodarczym.

Inwestycja rozpoczęta w październiku zeszłego roku kosztowała ok. 1,37 mln zł. Powstał kompleks sportowo-rekreacyjny z dwoma boiskami: dla amatorów i adeptów piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz wielofunkcyjne z nawierzchnią z poliuretanu, na którym można grać w koszykówkę, siatkówkę albo piłkę ręczną.


W miejscu rozebranego parterowego budynku stanęła altana połączona z toaletą dostosowaną dla osób niepełnosprawnych i pomieszczeniem gospodarczym. Obok jest nowy plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Wokół kompleksu ustawione są piłkochwyty i ogrodzenie.


Na boiskach będą prowadzone szkolne zajęcia, a poza lekcjami obiekt posłuży wszystkim, którzy zechcą wypocząć na świeżym powietrzu.Z kompleksu będą mogli bezpłatnie korzystać wszyscy, którzy lubią aktywny wypoczynek. Uroczyste otwarcie kompleksu jest przygotowywane na wiosnę.


W ostatnim dniu października protokół odbioru technicznego podpisali wójt Mirosław Smolarek, sołtys Babic Gabriela Buchała, sołtys Broszkowic Anna Sporysz, radny Grzegorz Hatłas, dyrektor Szkoły Podstawowej w Babicach Tadeusz Baraniecki i dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Agata Michalska.

GALERIA