1. etap inwestycji w Rajsku zakończony

Prace nad zagospodarowaniem i adaptacją terenów gminnych w Rajsku rozpoczęły się w tym roku. Między ulicą Przemysłową a obiektami LKS Rajsko powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny. 30 października zakończył się pierwszy etap tej inwestycji.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wykonano około 100 m kw. chodnika z kostki brukowej oraz część robót ziemnych. Prace o wartości 25 tys. złotych, sfinansowane z funduszu sołeckiego Rajska, zostały odebrane 30 października przez wójta Alberta Bartosza, jego zastępcę Bartłomieja Bąka i sołtysa Macieja Majerskiego.


W następnej kolejności planowany jest montaż ławek, koszy na śmieci i urządzeń siłowni "pod chmurką". W projekcie obiektu są boiska, bieżnia, miejsce na ognisko i altana. Realizacja tego przedsięwzięcia zajmie kolejne lata. Mieszkańcy zadecydowali o jego realizacji na zeszłorocznym Zebraniu Wiejskim. Natomiast we wrześniu tego roku postanowili przeznaczyć na ten cel kolejne środki – prawie 32 tys. złotych w 2018 roku.

GALERIA